Neįgaliųjų sporto ir dienos užimtumo klubas "DRAUGYSTĖ"
Justiniškių g.70-65, LT-05239 Vilnius

tel/fax.(8-5) 2128409; el.paštas. nskdraugyste@nskdraugyste.lt

 

DARBO SU KLIENTAIS LAIKAS:

I-V - 10.00-18.00

 

AB SEB Bankas

Sąskaita LT297044060001094221

Kodas 70440

 

 

 

 

2 %

Header
Header
Veikla vykdoma keliomis kryptimis0 0

Klubo veikla vystoma keliomis kryptimis: neįgaliųjų sportas, fizinis ugdymas ir rekreacija, dienos užimtumas.

Neįgaliųjų sportinę veiklą galima suskirstyti į siekiančius aukštų rezultatų ir užsiiminėjančius savo sveikatos palaikymui. Klubas organizuoja krepšinio vežimėliuose, bilijardo, lengvosios atletikos, stalo teniso, orientavimosi sporto, šachmatų, šaškių, bočios, smiginio, peilio sportinio svaidymo, šaudymo, treniruoklių sporto užsiėmimus ir treniruotės. Klubo nariai turi aukštų pasiekimų dalyvaudami miesto, respublikos, tarptautiniuose, pasaulio čempionatuose, turnyruose, varžybose.

Klubui sunku vykdyti savo veiklą ir varžytis su kitais respublikos klubais, nes tik Vilniaus miesto savivaldybė neskiria pakankamo ir savalaikio finansavimo neįgaliųjų sporto klubų veiklai vykdyti, nepakankamas socialinis dialogas neįgaliųjų sporto klubų veiklos problemoms spręsti, todėl reikalingas finansavimas iš Valstybės biudžeto, ieškome kitų finansavimo šaltinių, rėmėjų.

Neįgaliųjų fizinis aktyvumas ir rekreacija vykdoma per užimtumą klube, organizuojamas šventes, renginius.

Dauguma neįgaliųjų po patirtų traumų nesugeba prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkos reikalavimų, įsitvirtinti darbo rinkoje. Neįgalaus asmens sugebėjimas dalyvauti įvairiose darbinės veiklos formose tiesiogiai priklauso nuo taikytų kompleksinės reabilitacijos priemonių efektyvumo, specialiųjų poreikių tenkinimo lygio, todėl labai svarbu turėti bent jau mėgstamą neformalų užimtumą, padedantį atstatyti fizines, protines, socialines ir profesines galimybes, suformuoti darbinius įgūdžius.

Dėl negalios sąlygoto riboto savarankiškumo sudėtinga patiems spręsti įvairius buitinius, sveikatos, ugdymosi, užimtumo klausimus, susiduriama su potrauminėmis psichologinėmis problemomis, vengiama dalyvauti visuomenės gyvenime. Naujai patyrusius traumas neįgaliuosius būtina įtraukti į klubo veiklą, motyvuoti greičiau reabilituotis ir prisitaikyti prie pasikeitusių gyvenimo aplinkybių patyrus traumą.

Aštri neįgaliųjų mobilumo problema, nes dauguma klubo narių juda neįgaliojo vežimėliu. Klubas suteikia transportą vykstant į organizuojamus renginius, užimtumą klube, varžybas, čempionatus, kompensuoja transporto išlaidas vykstant į treniruotes. Lietuvos neįgaliųjų sporto federacija beveik visus respublikinius čempionatus organizuoja kituose miestuose (Šiauliai, Kaunas, Šalčininkai, Daugai, Ukmergė), tik šaškių ir šachmatų čempionatai vykdomi Vilniuje. Dažnai vykstant į čempionatus, turnyrus reikia atskirų transporto priemonių klubo žmonėms ir neįgaliųjų gyvenimo bei sportiniams vežimėliams nusivežti.

Klubo patalpose suteikiama galimybė užsiiminėti Pal. J.Matulaičio socialinio centro lankytojams, Justiniškių bendruomenės nariams ir visiems kam priimtina klubo veikla. Ypatingai sunku vienišiems senoliams. Pagyvenusių žmonių judėjimo sunkumai panašūs į neįgaliųjų žmonių sunkumus.

Eilę metų klubas buvo pagrindinis „Olimpinės dienos“ renginių organizatorius, kuris rūpinosi visų dalyvių vaišėmis, apdovanojimais. Dabar pagrindinis Olimpinės dienos renginių organizatorius yra Lietuvos Parolimpinis komitetas, klubas praveda peilio sportinio svaidymo turnyrą. Keturi metai iš eilės klubas apdovanojamas Lietuvos Parolimpinio komiteto įsteigtu piniginiu prizu.

Jau septyni metai iš eilės dalyvaujame Justiniškių seniūnijos ir Justiniškių bendruomenės šventėse, pravedame peilio sportinio svaidymo turnyrą.


2015 Visos teisės saugomos
@ Penki kontinentai